Web sitenizin yayın durumunu ve açılış hızını Pingdom Tools ile test edin

Egonomik dahil herhangi bir web sitesinin yavaş açıldığı veya hiç açılmadığıyla ilgili şikayetler aldığımda, sorunu tespit etmek için kullandığım ilk araç Pingdom‘dur. Amsterdam, Newyork ve Dallas’ta bulunan sunucular üzerinden siteye bağlanarak; ortada fiziksel bir sorun olup olmadığını, sitenin toplam boyutunu, DNS çözümleme süresini, CSS, JS ve resim gibi dosyaların her biri için ayrı ayrı yüklenme sürelerini detaylı olarak analiz edip raporlayarak, sorunun kaynağı hakkında fikir sahibi olmanızı sağlıyor.

Ücretsiz olarak hizmet veren Pingdom’u sadece sorun yaşadığınızda değil, site performans optimizasyonu yapmak istediğiniz durumlarda da kullanabilirsiniz. DNS sağlık durumu, ping ve traceroute gibi özellikleri kullanarak hosting sağlayıcınızın verimliliğini test edebilir, sitenizde bulunan yazılım ve dosyalardan hangilerinin açılış hızınızı ne düzeyde etkilediğini gözlemleyebilirsiniz.

Her web geliştiricinin alet çantasında bulunması gereken Pingdom Tools’u kullanmak için: http://tools.pingdom.com
Örnek bir analiz raporu için: http://tools.pingdom.com/fpt/#!/FEq1VJxkb/http://egonomik.com

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

6 Yorum

 1. fatih dedi ki:

  evet bu siteyide bende bilmiyorum son çalışmaya başladığım yerde öğrenmiştim bu siteyi gerçi halen daha tam olarak nasıl kullanıldığını çözemedim ama şimdi daha iyi canlandı kafamda, çok iyi bir site işime yarıyor sorunlarda :)

 2. Murat ALABACAK dedi ki:

  Siteyi sanırım egonomik için aramıştın, ve test etmiştin. Ben de başka bir site buldum, acaba sorun bende mi diye ama yok. Egonomik artık yaşlandı galiba, eskisi kadar hızlı hareket edemiyor.

  • Caner Öncel dedi ki:

   Yok Egonomik için değil uzun süredir bir çok site için kullanırım bunu. O yavaşlık olayı kısa bir süre sonra çözülecek hayırlısıyla.

 3. barin dedi ki:

  merhaba gtmetrix sitesi ile ilgili bilginiz var mı ? Aldığım bir hata hakkında bilgi paylaşmak yardım istiyorum müsaitseniz ?

  • Caner Öncel dedi ki:

   Benim şahsen bilgim yok ancak reklam amaçlı olmadığı sürece her türlü bilgiyi paylaşabilirsiniz.

   • barin dedi ki:

    şöyle bir şey thimthum özelliği var gtmetrix sitesinde taradığımda ” ? ” işareti ile ilgili olarak thimthumb kodu içerisindeki sorgu dizisini kaldırın yazıyor

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.