Web tasarımcılar için harika bir başvuru kaynağı


Caniuse.com için tasarımcının el kitabı desek yeridir. Tasarımlarınızda kullanmak istediğiniz CSS, HTML5 ve Javascript özellik ve niteliklerinin hangi tarayıcıların hangi versiyonlarıyla ne kadar uyumlu olduğunu bir bakışta görebilmenize olanak sağlıyor. Ek olarak herhangi bir özelliğin bilinen bugları hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlıyor.

Mutlaka alet çantanızda bulundurmanızı tavsiye ederim.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

9 Yorum

 1. Taha dedi ki:

  Abi bir gün başarılı bir web tasarımcı olursam bunda senin payın çok büyük olacak.

  Teşekkürler :)

 2. Cemal Burak AYGÜN dedi ki:

  Harika bir site hazırlamışlar. Paylaşım için teşekkürler.

 3. zeki dedi ki:

  Caner bey, blogunuzu bir aydır takip ediyorum. Yazılarınızı, kendinizi dışa vurumunuz beni etkiledi. Bilgisayar oyunlarından çok iyi anlarım :) ama web işinden pek anlamam. Öğretmen olduğum için bende malzeme boldur. Stres atmak için böyle bir site kurmak istiyorum. Nereden başlamalıyım ? Ve haklenmek gibi bir sorun olabilir mi ?

  • Caner Öncel dedi ki:

   Konuyu ne kadar ciddiye aldığınıza bağlı, çoğu insan bir hevesle başlayıp kısa süre içerisinde bırakıyor. Eğer kendinizi tartmak istiyorsanız www.blogger.com veya www.wordpress.com gibi bir yerden ücretsiz bir blog açıp konuya giriş yapabilirsiniz. Heklenme sorunu falan da olmaz :) İlerleyen zamanlarda “evet ben bu işi gayet severek yaparım ha” derseniz hosting ve domain temin edersiniz gerisi gelir zaten.

 4. asdf dedi ki:

  Heklenme sorunu olmaz dediniz blog açtığımızda eklentilerle heklenme sorununu nasıl gidereceğiz???

  • Caner Öncel dedi ki:

   Blogger.com’da heklenme sorunu olmaz. Kendi hostunuzu kullanıyorsanız emin olmadığınız plug-inler için her zaman bu risk var. Ayrıca plug-inler bir tarafa WordPress’in dahi çeşitli açıklar yüzünden heklendiği oluyor.

 5. ahmettatar dedi ki:

  Host firmanıza güveniyorsanız ve üzretsiz ftp programları kullanmıyorsanız ben zannetmiyorum ki hackleyebilsin birileri bir web sitesini.. Zeki bey Caner doğru söylüyor ilk başta hani uğraşırım falan diyorsunuz renkli şeyler falan yaparım diyorsunuz ama olay sandığımızdan farklı birşey.. İyi bir blogger olabilmek için bir kere en az Caner kadar espirili biri olabilmeli insan yahut en az Caner kadar geveze herşey hakkında konuşabilecek biri olabilmeli insan yahut en az Caner kadar bilgi sahibi olabilmeli en azından kendi ilgi alanlarıyla alakalı.. Yani dediğim anlatacak birşeyleri olmalı blog yazacak insanın yoksa siteyi hazırlıyorsun tamam görsel yanı istediğim gibi oldu diyorsun ama içerik olmayınca ne kimse gelip gidiyor ne okunuyor o blog.. Yani siz önce bir yerde yaza durun anlatmak istediğiniz şeyleri.. Sonra bunları artık toplu olarak bir yerde görmek istediğinizde bir host firmasından alan satın alıp güzel bir domain satın alıp insanların paylaşımına açın derim.. Ben kaç tane site hazırladım kendi kendime görsel açıdan öyle şaşalı şeyler olmasalar da ben beğeniyordum hepsini ama hepsini içerik yoksulluğundan ötürü birer birer kapattım son birtane kaldı ki o domainimi çok seviyorum o yüzden onu kapatmam inşallah.. Benim için tek güzel yanı php ile ilgili bilgi sahibi olmuş oldum azıcık ama Caner’in php ile ilgili yazdıklarını henüz algılayabilemiyorum demek ki neymiş php ile ilgili de çok şey öğrenememişim.. Ama bildiklerim işimi görüyor ya o da yeter..:)

 6. zeki dedi ki:

  Bir  blog kurdum. Hatta caner abi yanlış anlama, senin cünet abiyi bile çaldım. :) Hep şikayette bulunurdun.  Adamlar html kodlarını ister diyip yazardın. Resmi değiştirip kendi bloguma ekledim. ilerki planlarımda  sesi ve görüntüyü tarkana çevirmeyi düşünüyorum. Şimdilik bilgisayarda photoshop olmadığından güzel bir resim olmadı.  Webten anlmadığım halde becerdim….:)

  Yeni bir işe dersanede işe başlağımdan pek vaktim yok. Şimdilik blog işlerine ara veriyorum. Ahmet bey aslında dedikleriniz bana çok uygun. Anlatıcam, yazıcam o kadar çok şey varki…

 7. M.Yaman dedi ki:

  hocam oturup gece boyunca bir web sitesi hazırladım ve internet explorer 8 de görünen vahim durumu sonradan fark edince canım gerçekten sıkıldı.
  sonra internette sorunu çözebileceğim yeni javascript kütüphaneleri arayıp geziniyordum ve web sitenize rastlayınca farklı içeriklerde gezmeye başladım..
  sayfa sayfa dolaştım, güzel paylaşımlarınıza baktım..
  sonra bir de baktım bu paylaşım!
  şansa bak :)
  teşekkürler!

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir