Web Tasarımında sitebizden.com ile SaaS Dönemi

Sitebizden 2007 yılında Samsun’da kurulmuş ve güçlü bayi ağı sayesinde tüm Türkiye’ye hizmet veren bir web tasarım ajansı olmayı başarmıştır.

İşimiz gücümüz web tasarımı” sloganıyla sadece web tasarımı hizmet veren sitebizden; kartvizit, broşür, katalog gibi baskılı işler yapmayarak dijital ajanslara da özel yazılım ve web tasarımı hizmeti sağlamaktadır.

Tamamen SaaS alt yapısı sayesinde kullanıcılarının web paketlerini sürekli güncellemekte ve bu alt yapı güncellemelerinden ek ücret almamaktadır.

10 yılı aşkın bir süredir Samsun web tasarım denilince akla gelen en büyük dijital ajans olan sitebizden, Samsun merkez ofisinde ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Teknopark geliştirme bölgesinde de SIP markasıyla ar-ge yazılım hizmeti vermektedir.
sitebizden projelendirdiği özel yazılımları haricinde kullanıcılarına 3 farklı paket hizmeti sunuyor:

Kobi Web Paketi

Kobiler için ürünlerini ve hizmetlerini tanıtabilecekleri kolay yönetilebilir dil paketi destekli web tasarım paketi

E-Ticaret Paketi

Ürün ve hizmet satışlarını internet üzerinden yapmayı düşünen herkese uygun gelişmiş e-ticaret paketi. Türkiyedeki tüm banka sanal pos alt yapıları hazır bir şekilde geliyor ve kurulumu rahatça yapabiliyorsunuz. Ayrıca aracı ödeme sistemleri de paketin içinde kurulu olarak geliyor. Pazaryeri entegrasyonları sayesinde de ürünlerinizi n11, gittigidiyor, amazon gibi pazaryerlerinde de otomatik olarak entegre edebilirsiniz.

Web Tahsilat Paketi

Tahsilatlarını internet üzerinden yapmak isteyen firmalar için basit bir arayüzü olan e-tahsilat paketi sayesinde firmalar müşterilerine sadece bir link gönderip o link üzerinden ödeme alabiliyorlar.

Paketlerin Olumlu Özellikleri

SaaS Alt Yapısı

Saas alt yapısı kullanması sayesinde yüzlerce kullanıcıya aynı anda, aynı kalitede ve hızlı hizmet verebiliyorlar.

Ücretsiz Güncelleme

Kullanıcılar her ay çıkan kritik güvenlik güncellemeleri ve paketlere eklenen özellikler için ekstra ücret vermiyorlar.

Tasarım Desteği

Kullanıcılar her yıl sitelerinin tasarımını ücretsiz değiştirebiliyorlar. Ayrıca özel tasarım ücretleri de dijital ajanslara göre oldukça ekonomik.

Ücretsiz Destek

Destek konusunda da çok iyiler. Açılan destek talepleri mutlaka gün içinde çözülüyor. Cevaplanıyor demiyorum çünkü gerçekten işini seven bir ekip çözüm odaklı çalışıyor ve gelen sorunları çözmek için uğraşıyorlar. Ayrıca paket kullanıcıları destek için ekstra ücret ödemiyor.

Kendi Sunucuları

İstanbul ve Bursa’da bulunan kendi yüksek hızlı fiziksel sunucularında hizmet verdiklerinden paketleri istedikleri gibi optimize ediyor ve tüm güvenlik önlemlerini kendileri alıyorlar.

Uzman Ekip

Her işi yapmama nedenleri ekibin tüm enerjisini web tasarımı ve geliştirdikleri pakete aktarmaları. sitebizden ekibi müşterileriyle görüştüğünde müşteri taleplerini tam ve eksiksiz olarak anlayıp o talepler doğrultusunda doğru çözümler sunabiliyor.

Kolay Yönetilebilir Panel

Sitebizden tüm kullanıcılarına kendi sitelerini yönetebilecekleri bir panel veriyor. Sitebizden kullanıcıları; sürükle bırak fotoğraf galerileri, otomatik boyutlandırma ve gelişmiş metin editörü sayesinde cep telefonundan bile web sitelerini kolaylıkla yönetebiliyorlar.

Uygun Fiyat

Her ne kadar paket olarak satış yapsalar da özel tasarım ve yazılım hizmeti verdiklerini de düşündüğümüzde dijital ajanslara göre fiyatları çok uygun diyebiliriz. SSL sertifikalarından güncellemelerden ve destek hizmetinden de ücret almadıklarını düşündüğümüzde sitebizden kullanıcıları sadece 1 kez satın aldıkları lisans ücreti ve her yıl verdikleri hosting ücreti dışında bir ücret vermiyor.

Paketlerin Olumsuz Özellikleri

Paketin tek olumsuz özelliği ftp ve veritabanına erişim desteğinin olmaması. Güvenlik nedeniyle Ftp bilgilerini kullanıcılarıyla paylaşmıyorlar. Bu web geliştiricileri için bir dezavantaj. Sadece bazı partnerleri için tema klasörü için ftp bilgileri paylaşabiliyorlar fakat tek bir kullanıcıya ftp bilgisi vermiyorlar. Ayrıca özel projeler için müşterilerinin sunucularını da kullanabiliyorlar ama yine bu da özel projeler için geçerli oluyor.

Kimler İçin Uygun

Anahtar teslim web sitesi almak isteyen firmalar için gerçekten paketler çok uygun. Özellikle kobiler için web tasarımı yaptırmak çok sancılı ve maliyetli olabiliyor.

Sitebizden web paketleri işte tam da bu sorunu çözmüş gibi görünüyor. 12 senedir sitebizden web paketi kullanan firmaların olduğunu görmek bunun ispatı gibi. Çünkü firmalar her sene sadece hosting ücreti veriyor ve sürekli yenilenen arayüzleri, özellikleriyle web sitelerini kullanmaya devam ediyorlar. 12 senede müşteri kaybetme oranları ise %1 ‘in altında. Yani sitebizden web paketlerinden memnun olmayıp başka firmaya geçen müşterileri yok denecek kadar az.

Sitebizden web paketi aldığınızda web sitenizle ilgili her türlü sorun için sürekli ücretsiz destek alabiliyorsunuz. Bu da firmanızın IT yükünü ciddi anlamda azaltıyor. Sunucu hizmetini de kendileri verdiklerinden web siteniz yavaşlarsa, açılmazsa ya da web sitenizle ilgili ne sorun yaşarsanız yaşayın tek elden hizmet aldığınızdan asla bahane üretmiyorlar.

Kimler İçin Uygun Değil

Web geliştiriciler için pek uygun değil. Ftp ve veritabanı bilgilerini paylaşmadıkları için kod yazma, eklenti kurma şansınız maalesef olmuyor. Eğer kod ve yazılım bilginiz varsa ve kendi sitenizi sürekli siz geliştirmek istiyorsanız sizin için çok uygun değil.

Eğer wordpress gibi bir CMS sistemine çok hakimseniz ve seviyorsanız sitebizden paketleri sizin için uygun değil. Sitebizden genel olarak tüm hizmeti kendi bünyesinde verdiğinden opensource sistemlerin tam tersine kapalı bir yazılım sistemi.

Hizmet Verdikleri Bölgeler

Tüm Türkiye’ye hizmet veriyorlar. Ayrıca yönetim paneli için ekleyecekleri dil paketi sayesinde yurtdışına da satış yapmayı planlıyorlar. Samsun web tasarım firmaları içinde gerçekten çıtayı çok yükselten sitebizden yaklaşık 500 kullanıcıya hizmet vermektedir.

samsun web tasarım firmaları ve dijital ajanslarının da eticaret paket bayiliği aldığı sitebizden, merkez ofislerinde kullanıcılarına ücretsiz olarak eticaret ve seo eğitimleri de vermekte. Hazır e-ticaret paketlerinde daha önce olmayan ve ilk olarak sitebizden e-ticaret paketlerinde çıkan bağış modülü, ürün kiralama modülü, t-shirt tasarım modülü, otomatik fiyat rekabet modülü gibi modüllerle eticaret paketlerini de farklı illerde farklı marka adı altında satmaya ve destek vermeye devam etmektedir.

sitebizden.com‘un hizmetleri hakkında daha fazla bilgi almak için web siteleri canlı destek hattından bilgi alabilir veya ekiple tanışmak için merkez ve teknopark ofislerini ziyaret ederek iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.