Web tasarlamak benim “İŞİM”


Sevgili dostlar, okul öncesi eğitimciler, sütü sevenler, liberaller, puding bağımlıları, her nerede yaşanılıyor ve yaşatılıyorsacılar. Son zamanlarda iyice rahatsız olmaya başladığım bir konunun altını, üstünü, ortasını mümkün olan her tarafını çizip bu konuyla ilgili nacizane hoşnutsuzluğumu dile getirmek istiyorum.

Efenim, bir şekilde benim web tasarım konusundaki ihtiyacınızı karşılayabileceğime kanaat getiriyor ve bu vesileyle kapımı çalıyorsunuz. O dakika iyi niyetinizden hiçbir şekilde kuşkum olmuyor ve tüm içteliğimle size yardımcı olmak için kolları sıvıyorum. Herşey iyi hoşken konu dönüp dolaşıp para mevzusuna gelince ne oluyorsa oluyor ve işin rengi değişiyor. Hani sizin kırk yıllık ahbabınızmışım, bana “şu ufacık tasarıma bi el at be” demişsiniz de ben size “iş başka arkadaşlık başka Kamuran, bu işin ücreti şu kadar” şeklinde şerefsizce bir cevap vermişim gibi bir durum ortaya çıkıyor. Oysa öyle değil dostlar. Sizin “bi hallediver be” diye bahsettiğiniz olay için ben mesai harcıyorum. Bunu evimin konforunda yapıyor olmam onun “” olmadığı anlamına gelmiyor. Hem bu yaklaşımla gelen herkese olur dersem ben nasıl para kazanacağım? Faturalarımı nasıl ödeyeceğim?

Merak ediyorum, eğer bir otogaleri sahibi olsaydım “Hacı bana bi ön koltuk lazımdı sende çok vardır bi tane beleş versene” der miydiniz? Elbette demezdiniz, işte benim kendimi içinde bulduğum durumun bundan farkı yok.

Neticeye gelecek olursak; lütfen beni zor durumda bırakmayın sevgili dostlar. Beni “vay adi benden de para alacak demek!” şeklinde yargılamadan önce durup bir an sizi tanımadığımı ve ayrıca hayatımı bu yolla idame ettirmeye çalıştığımı hatırlayın.

Son bir not da iletişim formunda en tepedeki kırmızı yazıları inatla görmezden gelen arkadaşlara: Valla size ne diyeyim bilmiyorum.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

13 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir