Wetransfer – Dosya transfer etmenin en kolay yolu


Wetransfer isminden de anlaşılabileceği üzere ücretsiz bir dosya transfer sitesi. Yalnız Rapidshare gibi paylaşım siteleriyle karıştırmamak gerek zira bu siteyle daha çok e-mail sağlayıcıların can sıkıcı dosya upload limitlerine takılmamak için haşırneşir olunuyor, kişisel kullanım için yani.

Eşinize dostunuza anlık olarak dosya göndermek istediğinizde Wetransfer‘a giriyor ve adet limiti olmadan 2GB’a kadar istediğiniz dosyayı yüklüyorsunuz. Sistem dosyanın gönderildiği kişiyi e-mail ile bilgilendiriyor ve vatandaşımız hiç bir captcha kodu girmeden, can sıkıcı bekletmelere takılmadan dosyasını cup diye indiriyor (“cup diye” tabiri güzel Türkçemize armağanımdır). Sisteme yüklenen dosyaların 2 hafta boyunca korunuyor olması da ayrı bir güzellik.

İleride ne olur bilmem ama şu an için sitede reklam/empoze adına en ufak bir hareket yok, tasarımın gayet sade ve amacına uygun tutulmuş olması da cabası, dosyanızı yükleyip gönderiyorsunuz vatandaş indiriyor, kamu hizmeti işte. Adamlar yapmışlar azizim.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

4 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir