Winamp’ın tahtını sallayan player: AIMP

aimp-player
Hani bazı kemikleşmiş alışkanlıklarınız vardır sizi sürekli sabit fikirli olmaya iter ve yerlerinden kolay kolay kıpırdamazlar, hele benim gibi 10 seneden uzun süre “mp3 = Winamp” türünden düşüncelere sahip olmuşsanız işiniz daha zor çünkü siz de alışkanlıklarından vazgeçmemek adına zulüm çekenlerdensiniz diyebiliriz.

Winamp, kullandığım 10 küsür sene zarfında zamanla program açılış süresini uzatmaya, hafızaya daha fazla yüklenmeye ve gitgide hantallaşmaya başladı ki bu süreçte kendilerini kullanmaya devam ediyor oluşumun tek sebebi o bahsettiğim kör olmayasıca alışkanlık olayıydı. Çalışırken arka fonda müzik dinlemekten tiksinir olduğumu farkettiğimdeyse artık alternatif playerlar aramam gerektiğine karar verdim. Öyle aman aman bir araştırmaya bile gerek kalmadan AIMP‘i keşfettim. İndirip kurduktan sonra gördüm ki Rus bir amca Winamp’a dair tüm genel alışkanlıkları toplamış, üstüne de çok süper ekstra özellikler eklemiş ve daha hızlı çalışır şekilde paketleyip amme hizmetine sunmuş.

aimp-player-screen
Winamp’ı terk etmeyi düşünenlerdenseniz veya hem hızlı hem de işlevsel bir müzik oynatıcı arıyorsanız (dileyenler için Türkçe desteği de var) AIMP‘i mutlaka denemelisiniz. (Ayrıca sitesinden ses kaydedici gibi bir kaç ses işleme aracını da ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz)

AIMP2 Resmi sayfası (İngilizce):
http://www.aimp.ru/index.php?do=lang-en

AIMP2 Güncel versiyon download sayfası (İngilizce):
http://www.aimp.ru/index.php?do=download

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

7 Yorum

 1. Umut Benzer dedi ki:

  Çeşitli özellikler var istediğim. 1- Last.fm ile çalışacak. 2- Şarkı sözlerini gösterecek. 3- Windows 7 Jumplistler ile çalışacak. 4. Bilgisayarın kumandası ile şarkı geçilecek. 5- MSN’e şarkı bildirisi gönderecek. 6- Birden fazla MP3 aynı anda taglanabilecek.
   
  Bunlar varsa geçerim. :)

 2. Caner Öncel dedi ki:

  Ben bilmem Umutcum saydıklarını Winamp’ta da kullanmıyordum bi indir mıncıkla bakalım möhendis adamsın :) Ben de “Crop Files” menü özelliği için özel istekte bulundum yazan vatandaştan, açık kaynak nasıl olsa :)

  Bir de adamlar Sony Ericsson’cu, Bluetooth uzaktan kumanda plug-ini felan hazırlamışlar ben de bir Sony Ericsson kullanıcısı olarak çok tuttum.

 3. Cevdet dedi ki:

  Sanırım download linkinde sorun var..:)

 4. Cevdet dedi ki:

  Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var :) Ben AIMP’i indirdim ama her şarkı dinlediğimde AIMP player’da şarkım çalsın istiyorum,bunu nasıl yapabilirim biri yardım edebilir mi ?

 5. zac_i_e dedi ki:

  ben bi kaç aydır kullanıom gayet güzel. zaten winamp hiç kullanmadım desem yeridir :D
  Cevdet sen ne sordun onu anlamadım yoksa yardımcı olabilirdim şuan :D

 6. Cevdet dedi ki:

  Zekai şöyle;Ben her şarkım’ı tıkladığımda AIMP’te çalsın istiyorum yani seçili playerim olsun :D İnşallah anlatmışımdır :D

 7. ahmettatar dedi ki:

  Ben yıllardır Xmplay diye bir program var onu kullanıyorum muhteşem özellikleri var teknik olarak açıklayamam öyle yeteneklerim yok ama blgisayarımdan çıkan sesi 4 kat arttırdığını hem de kalitesini yükselttiğini rahatlıkla söyleyebilirim.. Denemenizi şiddetle tavsiye ederim..

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.