Winamp’ın tahtını sallayan player: AIMP

aimp-player
Hani bazı kemikleşmiş alışkanlıklarınız vardır sizi sürekli sabit fikirli olmaya iter ve yerlerinden kolay kolay kıpırdamazlar, hele benim gibi 10 seneden uzun süre “mp3 = Winamp” türünden düşüncelere sahip olmuşsanız işiniz daha zor çünkü siz de alışkanlıklarından vazgeçmemek adına zulüm çekenlerdensiniz diyebiliriz.

Winamp, kullandığım 10 küsür sene zarfında zamanla program açılış süresini uzatmaya, hafızaya daha fazla yüklenmeye ve gitgide hantallaşmaya başladı ki bu süreçte kendilerini kullanmaya devam ediyor oluşumun tek sebebi o bahsettiğim kör olmayasıca alışkanlık olayıydı. Çalışırken arka fonda müzik dinlemekten tiksinir olduğumu farkettiğimdeyse artık alternatif playerlar aramam gerektiğine karar verdim. Öyle aman aman bir araştırmaya bile gerek kalmadan AIMP‘i keşfettim. İndirip kurduktan sonra gördüm ki Rus bir amca Winamp’a dair tüm genel alışkanlıkları toplamış, üstüne de çok süper ekstra özellikler eklemiş ve daha hızlı çalışır şekilde paketleyip amme hizmetine sunmuş.

aimp-player-screen
Winamp’ı terk etmeyi düşünenlerdenseniz veya hem hızlı hem de işlevsel bir müzik oynatıcı arıyorsanız (dileyenler için Türkçe desteği de var) AIMP‘i mutlaka denemelisiniz. (Ayrıca sitesinden ses kaydedici gibi bir kaç ses işleme aracını da ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz)

AIMP2 Resmi sayfası (İngilizce):
http://www.aimp.ru/index.php?do=lang-en

AIMP2 Güncel versiyon download sayfası (İngilizce):
http://www.aimp.ru/index.php?do=download

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

7 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir