Windows 7 Home Basic pencere ve taskbar renginin değiştirilmesi


Gerizekalı Microsoft’un aynı gerizekalılıktaki yazılımı Windows 7 Home Basic‘e bir şekilde mahkum olduysanız (ki bilgisayar kullanım hayatınız boyunca isteyeceğiniz en son şey bu olsa gerek) daha ilk kullanımınızda gayet angutça bazı kısıtlamalara sahip olduğunu göreceksiniz. Ben kendini elektrikli soba zannetmeye başlayan leptopumu garantiye gönderdiğim için bir süredir şirketimin bana tahsis ettiği leptopu kullanıyorum ve Home Basic işletim sistemimsi ile bu vesileyle tanışmak zorunda kaldım.

Home Basic’de, normalde masaüstü sağ klik menüsünde olması gereken “Kişiselleştir” ibaresi yer almıyor. Bununla birlikte Denetim Masası’nın altından girip üstünden çıksanız bile görev çubuğu (taskbar) ve pencerelerin zemin renklerini değiştirecek bir yol bulamıyorsunuz. Eğer benim gibi tasarım işleriyle uğraşıyor veya herhangi bir sebeple ekranın ortasına odaklanmaya ihtiyaç duyuyorsanız, o iğrenç standart açık mavi tonlar ve üzerindeki beyaz renkli yazılar yüzünden sinir krizleri geçirebilirsiniz.

İşte tam bu noktada “la maykrosoft musun nesin tükürürüm senin ticari kurnazlıklarına” diyor ve bizimle aynı dertten muzdarip insanların hazırladıkları Windows 7 Home Basic Color Changer isimli, ufacık tefecik içi dolu kolorcuk yazılıma başvuruyoruz.

Sonuç: Ne güzel koyu renkli taskbar, mis.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

14 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir