subscribe-to-comments-reloaded-options-subscribe-panel

WordPress yorumlara abone ol eklentisi (Yeni & Gelişmiş özellikler)

subscribe-to-comments-reloaded-options-subscribe-panel
Okurların yazılara yaptıkları yorumları eposta bildirisi ile takip etmeleri için ben (gevv) dahil bir çok blog yazarı Subscribe to Comments eklentisini kullanıyor. Fakat nedense uzun süre güncellenmedi ve doğru düzgün bir alternatif eklenti de yapılmadı. Geçenlerde bir bakayım dedim beki yeni bir yorumlara abone ol eklentisi gelmiştir.

Coolmann isimli yazar Subscribe To Comments eklentisini tamamen yenilemiş ve WordPress eklenti dizinine eklemiş. Subscribe To Comments Reloaded ismini verdiği bu eklentinin en güzel tarafı da Türkçe çevirisinin yapılmış olması.

Yeni sürümde gelişmiş bir yönetim paneli var, eposta bildirimleri ve diğer mesajlar panelden değiştirilebiliyor. Abonelik istatistiklerine bakılabiliyor, abonelikler listelenip kolayca silinip, düzenlenebiliyor ayrıca yazılarda okurlar yorum yapmadan abone olabiliyor. Eski eklentide abonelik yönetme sayfası eklenti dahilinde bulunuyordu. “Subscribe To Comments Reloaded” eklentisinde temanızın sayfa yazi page.php sayfası üzerinden görünüyor bu sayede site ile daha ilgili görünüyor.

wordpress-gune-gore-abonelik-subscribe-to-comments-reloaded

Eklenti sayfası:
http://wordpress.org/extend/plugins/subscribe-to-comments-reloaded/

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

13 Yorum

 1. Barış Ünver dedi ki:

  Caner aman diyeyim! Benim blogum bu yıl içerisinde bir defa hack’lenmişti (index atmıştı) ve hack’leyen kişi bu eklentinin dosyalarından birini kullanmıştı – erişim kayıtlarında yabancı IP adresi bunu gösteriyordu.
  Eklentinin yazarına ulaştığımda tatmin edici bir açıklama yapmamıştı, “Ben de anlamadım.” deyip geçiştirmişti yani bu konuda bir güncelleme yaptığını da zannetmiyorum. Dikkatli ol!

 2. Caner Öncel dedi ki:

  Eyvallah Barış bilgilendirme için sağolasın. Burhan’ın (gevv) böyle bir olaydan haberi yoktu sanırım.

 3. gevv dedi ki:

  Haberim yoktu
   
  ama  şöyle bir durum var  site hacklanacak kadar kıritik bir açığı olan eklenti  resmi wordpress dizininde yayımlanıp paylaşılırmı ?

  “””eklentinin dosyalarından birini kullanmıştı””””   acaba  hangi  dosya ?

 4. gevv dedi ki:

  destek forumlarında da hic hack konusu yok http://wordpress.org/tags/subscribe-to-comments-reloaded

 5. Barış Ünver dedi ki:

  @gevv; destek forumunda hack konusu yok diye ben hacklenmemiş mi oluyorum güzel kardeşim? :) Eklentinin ana dosyası olan “subscribe-to-comments-reloaded.php” dosyasında işlem yapılmış ve bu şekilde index atılmış, barındırıcı firmamın bana verdiği bilgi bu şekilde.
  Tahmin ediyorum ki eklentiyi sen yazmadın, sadece eklentinin tanıtım yazısını yazdın değil mi? Şu durumda eklentiyi savunma gibi bir misyonunun olmadığını hatırlatırım. Ha, eğer ki canhıraş bir şekilde bu çok sevdiğin eklentiyi savunacaksan, “WP dizininde yayınlanabilir mi ki?” gibi sorular veya “WP forumlarında böyle bir konu yok” gibi eğlenceli kanıtlardan daha ötesini sunman gerekiyor.
  Kaldı ki, sana veya bir başkasına bir şey kanıtlamak zorunda değilim. Ben sadece benim başıma gelen bir olayı anlattım ve dikkatli olunmasını önerdim. Bu kadar.

 6. gevv dedi ki:

  Barış kardeş
   
  eklentiyi savunmuyorum  sizin söylediklerinize cevap yazdım keşke başta net olarak;
   
  “””?subscribe-to-comments-reloaded.php? dosyasında işlem yapılmış ve bu şekilde index atılmış, barındırıcı firmamın bana verdiği bilgi bu şekilde””””
   
  diye yazsaydınız  benimde cevabım daha farklı olabilirdi ayrıca  sadece forum hack konusuna takılıp oradan yüklendiniz  işin o tarafından bakınca  gerçekten çok saçma görünüyor :)
   
  sizin söylediklerinize göre neye bakılır
  1 zaten eklenti resmi sitede ok
  2 resmi wp forumunda eklentinin bölümde olumsuz yazı varmı yok ok
  3 eklenti hakkında internet üzerinde olumsuz bir yazı varmı yok  ok
   
   
  ayrıca sizinde “”barındırıcı firmamın bana verdiği bilgi bu şekilde””” demeniz eğlenceli bir kanıt sayılır
   
   

 7. Berat dedi ki:

  Gerçekten çok kullanışlı bir eklenti. WordPress sitelerinde yavaş yavaş görmeye başlıyoruz. Kurdum şimdilik güzel çalışıyor.

 8. gokhan dedi ki:

  hocam açıklamalar için teşekkürler eklentiyi kurdum ama bi kaç sıkıntım var. çentiği kullarak abone olunmuyor ve ayrı bir gerçek sayfa yapmak için page.php sayfasının en yukarısına verilen kodları eklediğimde bütün oluşturduğum sayfalar abonelikler sayfası oluyor. 
  şuan oluşturduğum abonelikler sayfasını çöpe taşıdım sanal sayfa kullanıyorum. ama mesaj yazarken çentikle abone olunmuyor illaki yorum yapmadan da abone olabilirsiniz seçeneğini kullanmak gerekiyor. ne yapmamı önerirsiniz.

 9. selçuk dedi ki:

  Eklentiyi kurdum baya güzelmiş. Keşke e mail yerine yazarlara bildirim falan yollasa süper olurdu. Neyse sitemde çalşıyor mu denemek isteyen gelsin yorum atsın :) Ben denedim çalışıyor.

 10. şafak çalışkan dedi ki:

  selam caner senin şuan kullandığın eklenti nedir?

  • Caner Öncel dedi ki:

   Ben Mark Jaquith isimli bir elemanın geliştirdiği “Subscribe To Comments” eklentisini kullanıyorum ama önermem Şafak. Yüz yıldır güncelleme falan yapılmadı Allah bilir açık falan vardır.

   • şafak çalışkan dedi ki:

    arayıştayım fakat doğru düzgün bir eklenti bulamadım. yazıdaki eklentinin sayfa kontrolü yok gibi. yani abonelikleri yönetecek bir sayfa çıkmıyor okuyucu için.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.