Yandex Browser’ın Özkan Uğur’lu yeni reklam filmi

Fazlası Yandex’te, Hadi Sen De Yandex’le!

Daha önce bir çok kez dile getirdiğim üzere Yandex‘i ve Türkiye’de varlık gösterme çabalarını ilk günden beri takdir ediyorum. Yandex Browser‘ın hazırlık çalışmaları kulağıma geldiğinde gerçekten heyecanlanmıştım fakat başlı başına yeni bir tarayıcı beklerken Chromium üzerine inşa edilmiş bir geliştirme ile karşılaşınca ufak bir hayal kırıklığı yaşamadım değil. Hayır kesinlikle Chromium’un kötü bir altyapı olduğunu söylemiyorum, ben sadece kişisel kullanım alışkanlıklarım gereği bu altyapıyı kullanan tarayıcılara bir türlü ısınamadım. Hepsinin birbirine benziyor olması da ayrı bir olay tabi.

Reklam filmini çok beğendim, Özkan Uğur’u görmek ayrıca güzel oldu ama internetten yüksek hızlı video izleme eylemini direkt tarayıcı ile ilişkilendirmek ve ayrıca (benim göz nurum olan Firefox gibi) diğer tarayıcıları yermek ne kadar doğru olmuş emin olamadım. Yine de Yandex’i tebrik ediyor ve bu tür eğlenceli çalışmalarla gönüllerimizde taht kurmaya devam etmesini diliyorum.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

4 Yorum

 1. Halis dedi ki:

  garavel usta geldi aklıma direkt :)

 2. Murat ALABACAK dedi ki:

  Yandex’in video ve müzik dinleme sırasında ki hızı chrome’unkinden çok daha hızlı. Ekstra bir ek mi yapıldı bilmiyorum, ama bu özelliği için yandex’i bilgisayarımdan silemiyorum.

 3. ahmettatar dedi ki:

  Ben hiç kurmadım denemedim browseri ama arama motoru çalışkan.. Onlarca arama geliyor benim sayfama yandex üzerinden ama kelimeler hasarlı misal tatlı dillim güler yüzlüm araması tatl dillim gler yzlm diye geliyor büyüyen türkiye araması byyen trkiy diye geliyor ama yandex com tr üzerinden gelen aramalar standart google daki gibi ancak yandex com yandex ru üzerinden gelen aramalar şaşkına çeviriyor Erkan Taşdöğen Erkan Taden diye geliyor bu ne yaw diyorum birden bire..:)

 4. Şüpheli dedi ki:

  Keşke Yandex.browser yerine en azından Türkiye’de Yandex.tarayıcı adını kullansalardı.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir