Yandex Türk televizyonlarında reklam yayınlamaya başlamış


Her ne kadar anasayfa tasarımını 90’lardan kalma buluyor olsam da Yandex‘e tanıştığımız günden beri açıklayamadığım bir sempati duyuyorum. Vaktiyle sağladığı hizmetleri tek tek incelemiş, e-posta hesabımı almış ve hatta Android uygulamasını indirmiş, fakat hiçbiini düzenli olarak kullanmaya başlayamamıştım. Bu reklam filmiyle hatırladığım iyi oldu.

Yandex’in sağladığı hizmetlerden haberiniz var mı bilmiyorum. Google hala Eyfel Kulesiyle, Tayms Meydanıyla oynayıp bize üvey evlat muamelesi yapmaya devam ededursun, adamlar Türkiye’ye gelir gelmez sokakları karış karış dolaşıp panoramik sokak görünümü özelliği içeren harita hizmeti sunmaya başlamışlar.

Keza e-posta hizmetinde de yeni bir “sığır” açmışlar. Gmail bana an itibariyle “%62 dolu – 7690 MB kotanızın 4811 MB kadarını kullanıyorsunuz” deyip ruhuma huzursuzluk aşılıyorken Yandex 2 GB’lık dev dosyaları tek seferde gönderebilme özelliğine sahip sınırsız e-posta hesapları veriyor.

Webmaster araçları, çeviri, haritalar derken adamların “alternatif” sözcüğünü gerçekten ciddiye aldıklarını söyleyebilirim. Siz de alışkanlıklarınızdan bir an olsun sıyrılmaya hazırsanız Yandex’in bu geniş dünyasına mutlaka bir şans tanıyın.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

13 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir