Yandex Türk televizyonlarında reklam yayınlamaya başlamış


Her ne kadar anasayfa tasarımını 90’lardan kalma buluyor olsam da Yandex‘e tanıştığımız günden beri açıklayamadığım bir sempati duyuyorum. Vaktiyle sağladığı hizmetleri tek tek incelemiş, e-posta hesabımı almış ve hatta Android uygulamasını indirmiş, fakat hiçbiini düzenli olarak kullanmaya başlayamamıştım. Bu reklam filmiyle hatırladığım iyi oldu.

Yandex’in sağladığı hizmetlerden haberiniz var mı bilmiyorum. Google hala Eyfel Kulesiyle, Tayms Meydanıyla oynayıp bize üvey evlat muamelesi yapmaya devam ededursun, adamlar Türkiye’ye gelir gelmez sokakları karış karış dolaşıp panoramik sokak görünümü özelliği içeren harita hizmeti sunmaya başlamışlar.

Keza e-posta hizmetinde de yeni bir “sığır” açmışlar. Gmail bana an itibariyle “%62 dolu – 7690 MB kotanızın 4811 MB kadarını kullanıyorsunuz” deyip ruhuma huzursuzluk aşılıyorken Yandex 2 GB’lık dev dosyaları tek seferde gönderebilme özelliğine sahip sınırsız e-posta hesapları veriyor.

Webmaster araçları, çeviri, haritalar derken adamların “alternatif” sözcüğünü gerçekten ciddiye aldıklarını söyleyebilirim. Siz de alışkanlıklarınızdan bir an olsun sıyrılmaya hazırsanız Yandex’in bu geniş dünyasına mutlaka bir şans tanıyın.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

13 Yorum

 1. Kamil dedi ki:

  Çeşitlilik iyidir ama Yandex’i kullanmak için hiç bir gerekçem olmadı, sadece harita servisini başarılı buluyorum. Piyasada olması gereken, Türkiye’de Yahoo ve Bing’den daha iyi iş çıkarmış bir arama motoru haline geldi.

 2. hacı ökkeş dedi ki:

  Doğru tespit ben sempatiden de öte biraz da araştırma yaptım arama kısmında bazı sonuçları google dan daha iyi diyebilirim. Yalnız şöyle bişey var. Geçen arkadaşım yandex in haritalarından bahseti oturduk biraz istanbul sokaklarında gezdik panoromik olarak.Yine baya iyi iş çıkarmışlar.

  Ve söylediği söz şu oldu. Vaybe google ye rakip böyle işler yapabiliryoruz ?!

  Yandex in menşei konusunda hiç bir bilgi sahıbı değildi. Adam weble uğraşıyor bide.

  Nedir ne değildir i de not olarak geçsen iyi olur.

 3. Atakan dedi ki:

  Adamların espiri kabiliyeti çok yüksek ya :D Ayrıca 404 sayfalarını gördünüz mü? Harika :) http://wmaraci.com/forum/yandex/yandex-404-sayfalari-27891.html

 4. kralizasyon dedi ki:

  Dediklerinize katılıyorum. Anasayfası göze hitap etmiyor ama webmaster araçları, haritalar, mail. vs. vs. gerçekten çok güzel.

 5. Bünyamin Akçay dedi ki:

  arkdaş yandex deyince bi duraksıyorum ne yalan söyliyeyim. yapışıp kalan toolbarlar. yandex.ru.pp virüsleri kritersiz aramalarda iç arama göstergeleri vs vs vs.

  hala soğuk gelmektedir bana şahsı muhterem

 6. kadir dedi ki:

  Haksızlık etmemek lazım anasayfayı kullanışlı hale getirmeye çalışmışlar, herşeyi elimizin altına koymuşlar ama kendi adıma sadeliğe daha fazla önem verdiğim için yandex biraz uzak… Anasayfa konusunda Google’a da bir parantez açmak lazım üstteki çubuğun yerini değiştirmekten bıkmadılar.

 7. Nurçin dedi ki:

  Yandex’in bir sevdiğim diğer özelliği ise sitemize giren üyelerin video çekimlerini gösterme özelliği; Webvisor.

  Yandex’i sevmemek için bir neden göremiyorum zaten :)

 8. Mehmet Demiray dedi ki:

  Bizden Cacık olur mu?

 9. arda dedi ki:

  reklamdaki müziğin adı ne?

 10. Murat ALABACAK dedi ki:

  Kesinlikle Yandex’i öneriyorum çünkü yaklaşık 1 saat önce telefonumdan arandım ve 3 gün önce anasayfa tasarımı hakkında gönderdiğim postayı daha detaylı şekilde anlatmamı istediler. Beni arayan sanırım Azeri bir arkadaşımızdı ki farketmez; aradıklarına inanamadım yahu. İnsan benim düşüncelerimi öğrenmek için arar mı lan telefondan? Vallahi aradılar arkadaş…

 11. Caner Öncel dedi ki:

  Murat Allah iyiliğini versin sesli sesli güldürdün beni ya :D

  “İnsan benim düşüncelerimi öğrenmek için arar mı lan telefondan? Vallahi aradılar arkadaş…”

 12. Sergen Yıldız dedi ki:

  http://metrica.yandex.com.tr/ Harika Bişey en azındanGoogle Analytics den iyi :)

 13. Secrett dedi ki:

  dedigin gibi bu arama motoruna ecik baktım da vazgecer gibi olacakkene baktım mail hizmeti de varımıs yavas yavas kanım ısınır gibi olmusuduki sonra devam etmek için bıraktım . Şimdi geceden beri uykusuzlluk içinde baktım da bu uykusuz halimle pek de anlamıs degilim madem o kadar yazmıssınız biraz inceleyeyim dedim sankim güzel birşey gibi duruyor . 

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir