Yanlışlıkla bana SMS gönderen Şevval ile yaşadığım diyalog

egonomik-sms
Dün telefonuma tanımadığım bir numaradan “Öznur zonguldak yolcun var mı bugün 4.3o aracında şevval ben” diye bir SMS geldi. Ben de gayet medeni bir biçimde Öznur olmadığımı ifade etmek ve ayrıca Zonguldak yolcum bulunmadığını belirtmek üzere “Zonguldak yolcum yok Şevval, Caner ben.” şeklinde yanıt verdim. İnsanlık vazifesi sonuçta, Öznur olmasam bile Zonguldak yolcum bulunsaydı “Var” derdim, niye demeyeyim. Ardından Şevval isimli abla ısrarla Öznur veya bir tanıdığı olmam gerekliliği üzerine mesajlar attı ve ekran görüntüsünde gördüğünüz bu tablo ortaya çıktı.

Son mesajımdan sonra abla beni aradı, yine “Sen Öznur’un neyi oluyorsun?” diye sordu, “Yeminle bir şeyi olmuyorum ablacım, olsam söylerdim. Yanlış numaraya SMS gönderdiniz.” dedim, “Hıı pardon o zaman iyi günler” deyip kapattı. Beş dakika sonra tekrar arayıp “Öznur’un tanıdığı değilsen peki Bursa fiyatını nerden biliyorsun?” dedi, “E Yalovalı sayılırım ordan biliyorum, belki yardımı dokunur diye söyleyeyim dedim” diye cevap verdim. “Tekrar kusura bakmayın” deyip kapattı.

Bir otobüs firmasında çalıştığını tahmin ettiğim abla herhalde yoğun bir gün geçiriyordu ki o an Bursa otobüs fiyatlarını sadece Öznur ve arkadaşlarının bilebileceği düşüncesine kapılmıştı, Allah kolaylık versin ne diyeyim.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

10 Yorum

 1. Sabah Kemal Cansu dedi ki:

  Bursa 10-15 ₺ diye biliyorum :D Çok güldüm abi ya. Bana boş mesaj atan oldu ama cevap veremedim fakirlik işte yapamıyoz mesaj hakkı :p

 2. Hakan Bulut dedi ki:

  bence ayak yapıypr kanka =)

 3. Korhan dedi ki:

  Felsefe sorusu gibi,
  +adım x, x yaşındayım, x üniversitesini bitirdim, x firmasında çalışıyorum, hayatımı planladığım gibi yaşadım.
  -peki ya öznur’un neyi oluyorsun?
  +..bi.. bi.. bilmiyorum, nanet ossun.. bilmiyorum :(

 4. Usluer dedi ki:

  Subhanallah abi. :D İbretlik paylaşım. :D :D

 5. Şevval dedi ki:

  Öznur, 3 tane kayseri yolcum var acil

 6. remre dedi ki:

  Kardeşim belkide Öznur – Morpheus, Bursa – Beyaz tavşan, Şevval – Trinity olabilir… Türkiye burası, yöresel isimler üzerinde yoğunlaşmışlardır.. Takip etseydin, öyle hemen “yok abla, yanlış numara..” falan demeseydin :) ama ne olursa olsun kırmızı hapı içme kardeşim.. gerçi “welcome to the real world..” gibi şeyler bize göre değil, iyi yapmışsın boşver… :)

 7. Uğur Sağlam dedi ki:

  Abi bu halimle güldürdün beni. Allah razı olsun yalnız gayette ciddi konuşmussun :D

 8. Aytekinet dedi ki:

  güzel diyalog geçmiş harbi. Böyle böyle evlenen var diye duydum ben :D

 9. Onur Uğurlu dedi ki:

  Uzun zamandır sizi takip ediyordum fakat yorum yapmak bugüne kısmet oldu. Aynı olayın bir başka versiyonu benim başıma geldi. Uzun zamandır, konuşmadığım ve Eskişehir’de oturan aynı zamanda okuyan kız arkadaşım vardı. Arkadaşlar arasında bir mekanda demlenirken aklıma geldi, şuna bir mesaj atayım da halini hatırını sorayım dedim. Demez olaydım ki, üç gün boyunca hem konuştuk, hem atarlandım. Üçüncü gün sonunda kız demez mi benim adım şu diye siz kime mesaj atmıştınız. Vay arkadaş, madem sen o değilsin neden, beni oyalıyorsun değil mi ama :D Neyse hatları karıştırdık sanırım, Eskişehir’e bağlanayım derken, gidip Zonguldak’a bağlandık.. Şimdi de kendileriyle konuşuyoruz. Bu arada mesaj attığım kişinin ve benim Eskişehir’de ki kız arkadaşımın numaraları son iki haneye kadar aynı, birisi 4289, diğeri 4298 :D

 10. Cerezlerim dedi ki:

  Keşke şevval ile öznur da bu yazıyı okuyabiliyo olsaydı :))

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.