Yardımsever Egonomik okurlarına bir çağrım var


Adamlar şöyle bir alet yapmışlar: Güçlü motoruyla kar kış, yağmur çamur demeden tüm zorlu koşullarda hareket edebilen, merdiven çıkıp inebilen, tabiri caizse 4×4 bir tekerlekli sandalye üretmişler. Yani gönlü doğada kalan engelli dostlarımızın derdine bir nebze olsun derman olabilecek nitelikte. Tank Sandalye (Tank Chair) ismini verdikleri alet hakkında detaylı bilgiyi şu adresten alabilirsiniz.

Şimdi ben diyorum ki, acaba bir şekilde bunlardan bir tane satın alarak, engelli dostlarımızdan birine hediye edecek kadar yardımsever olabilir miyiz? Kaç para olduğunu bilmiyorum, üreticilerine bir e-posta göndererek fiyatını ve yardımcı olup olamayacaklarını sordum, henüz yanıt gelmedi ama şunu biliyorum ki sitemizin ziyaretçileri arasında gayet varlıklı kimseler, ajanslar, gazeteciler var. Yani onların da katkılarıyla üstesinden gelinemeyecek bir olay değil.

Ne dersiniz yapabilir miyiz? Bir insanın hayatında fark yaratabilecek, isimsiz kahramanları olabilecek güçte miyiz? Bu konuda olumsuz da olsa fikirlerinizi paylaşmanızı, diğer sosyal, politik, eğlencelik konulara gösterdiğiniz gibi buna da ilgi göstermenizi, insanlığımıza olan inancımı yitirmemek adına rica ediyorum.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

17 Yorum

 1. ahmet dedi ki:

  Maliyetinin yüksek olacağını düşünüyorum ama köy şartlarında yaşayan bir gazi’ye çok uygun olur bence.

 2. Ali dedi ki:

  Aslında getirtmek yerine burada yapılabilir aynısı çok daha uygun maliyetlere. Üniversiteler ile konuşulup malzemeyi yardımlarla tedarik etmek kaydıyla yaptırılabilir hem bu şekilde öğrencilerinde katkısı olmuş olur.

 3. Bilgehan dedi ki:

  Ne kardarmış fiyatı, belli oldu mu? Ahmet arkadalımıza ben de katılıyorum. Bir gazimize hediye edilebilir…

 4. Muhammet dedi ki:

  Caner izlediysen bilirsin, bildiğin Wall-E filmindeki robotun kopyası bu :D

 5. Mert Kahveci dedi ki:

  Oldukça yararlı olur, ama diyelim ki satın aldık; peki kime vereceğiz ? Yani kime gideceğini bilmeden pek katılım olmaz taraftarıyım, herkes “o kişinin sahiden ihtiyacı var mı ?” kafasında olur.

 6. Caner Öncel dedi ki:

  Fiyat konusunda henüz dönüş yapmadılar, bekliyorum.

  Verecek birilerini mutlaka buluruz, gerekirse bu konuarlaa ilgili yardım kuruluşlarına danışırız yeter ki alabilelim.

 7. mehmet dedi ki:

  bu konuda da kendi çapımda bende yardım etmek isterim caner belki bu kadar yüksek tutarlı birşey olmasa bile bizimde çorbada tuzumuz olsun isteriz. 

  İyi akşamlar…

 8. Mehmet dedi ki:

  Konuyu somutlaştırmak adına benden 50 Tl çalışır. Şu an canımı acıtmadan, bütçemi sarsmadan ve düşünmeden ayırabileceğim meblağ bu.

 9. Mehmet Demiray dedi ki:

  50TL 
  Bu olmasa bile engelliler için başka bir şey düşünülebilir hayatlarını kolaylaştırabilecek. Ama bu olsun :)

 10. Emre dedi ki:

  15 ile 25 dolar arası maliyeti varmış makinenin biraz zor olur kanımca… 

 11. Emre dedi ki:

  Buradan Bakabilirsin caner ne kadar doğru bilemedim ama bu sitede böyle bir fiyat var.

 12. Emre dedi ki:

  :))) Bin’ini yazmayı unutmuşum :))@Emre

  • Murat zaimoğlu dedi ki:

   Selam arkadaşlar ben bu cihazı sürekli takip etmekteyim sizlere şu şekilde bir açıklama yapmak istiyorum Müsadeni olursa ben ilk bu cihazı 2013 yada 2012 de İnternete gezinirken görmüştüm ama bu un öncesinde kırsal kesimlerde ambulans tekerlerinden esinlenerek kaba taslak bir resminde ajanda a çizmiştim çok amaçlı bir alettir bu evet gazilerimize ve yürüme engelli kardeşlerimize hayatı tamamen kolayşaştırmanın dışında yeniden doğduklarını hissettirecek bir alet olması dışında tsk yada entegre ederek kullanım alanları genişletilerek bilir ama bütçe olmadığı için ve kosgeb de destek vermediği için üretim yapılamıyor keşke imkan olsada yapa bilsem ben bının için fizibilite araştırması bile yaptım üretim maliyeti 13 bin ila 16 bin arasında değişiyor ama bugün emsallerine bakarak yani elektrikli sandalye gibi fiyatı gayet makul işletme giderlerinde üstüne koyar isek 20 bin ila 22 bin arasında bir satış maliyeti çıkar ama bunun yanında kazanan engelli kardeşlerimiz ve bu sektörde meslek edinen kardeşlerimiz açısından düşünülürse bana göre çok büyük bir pazar ama bu kıvılcımı ateşleme için bir ateş yeter diye düşünüyorum mail adresim mymuratzaimoglu@gmail.com ulaşmak isterseniz

 13. Cihan Aziz dedi ki:

  mazotlumu bu acaba, akülümü ? :Ç

 14. Mehmet Adem Karadaş dedi ki:

  Arkadaşlar ben Nevşehir den Mehmet Adem Karadaş, çok yakında paletli merdiven çıkabilen akülü sandalye imalatımız çok uygun fiyata piyasaya sürülecektir. Soru, bilgi ve görüşleriniz için facebook Nevşehir Engelliler Platformu na veya karmaksan_ukrayna@hotmail.com adresine yazabilirsiniz.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir