Yazın serinleten, kışın içinizi ısıtan USB aparat


Öyle bir USB alet düşünün ki siz bilgisayar başında otururken o kahvenizi ısıtsın veya kolanızı soğuk tutsun. Bilgisayar başında eriyip gittiğimiz şu günlerde buz gibi bir kolaya eminim kimse hayır demeyecektir. Ya da kışın; kahvenizin sürekli sıcak kalmasını sağlayan bir bilgisayar aparatınız olduğunu düşünün. İşte bu alet tam da bu işe yarıyor; kışın sıcak, yazın soğuk içecekler.

Bu tür zihnisinir icatları şimdiye kadar hep soğutucu veya ısıtıcı olarak ayrı ayrı satılırdı, bu alet sayesinde ise içeceğinizin 133 °C’ye kadar sıcak veya -59 °C’ye kadar soğuk kalmasını sağlayabilirsiniz.

Yurtdışında 29.95$‘a satılan cihazın Türkiye’de satışa sunulup sunulmadığı hakkında bir bilgimiz yok ancak dilerseniz The Desktop Cup Warmer And Cooler isimli bu mucizevi alet hakkında detaylı bilgilere şu adresten ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

10 Yorum

 1. ramazan dedi ki:

  Güzel alet :) Ama anakartı yakmasın?.. Ne kadar akım çekiyor acaba? Bir arkadaş, dizüstüsüne usb ile çalışan fan taktığı zaman bilgisayarının daha fazla ısındığını söylemişti de, ondan dedim.

 2. Caner Öncel dedi ki:

  Soğutsun diye alınan fan makinayı daha çok ısıtıyor hehe güzel ironiymiş :)

 3. PSiKoMaNYaH dedi ki:

  Güzel ürünmüş. Buna benzer bir ürün almıştım ben ama sadece ısıtıcı görevini yapıyordu kışın işe yarıyor bilgisayar başında çayım hep soğuyordu :D Bu arada Türkiye’de bu ürün sanırım yok ama soğutucu görevini yapan usb buzdolabı hepsiburada’da satılıyor ve fiyatı da gayet uygun.
   
  Ürün bilgi: http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryid=114325&productid=bd84203

 4. musa dedi ki:

  Gerçekten Süpermiş türkiyeye gelsin kesin alırım harelde :)

 5. Atom dedi ki:

  Bu usb de iyice aldı başını gidiyor , şey varmıdır mesela bu bel bantları oluyo hani böyle titreşiyo filan oturdun yerden göbekdeki yağları yakıyo eritiyo, malüm çok zaman geçiriyoz pc başında bu tarz bişeyin usb den çalışanı filan yapılsa harbi satar baya , bu fikri bi değerlendirmek lazım bence.

 6. Atom dedi ki:

  şöyle bir örnek model çıkarttım
  usb den zayıfla
  http://img594.imageshack.us/img594/203/usbdennzayfla.jpg

  bitanede buna pc programı hazırlıcan menüler olcak ortan tıklıcan çalışma şeklini seçicen , sabah sabah çokmu fantazi oldu ne :)

 7. Mustafa dedi ki:

  Açıklamada hata var…
  Bu cihaz 133°Fahrenheit – 56°C a kadar sıcak tutarken, 59°Fahrenheit – 15°C a kadar soğuk tutabilir. Tabi bu ısılar da oda sıcaklığının çok üzeri ve altındadır. Bence yeterli ısılardır. Yine de doğru bilgilendirmekte fayda var…

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.