Yeni Egonomik’ten merhaba!

Merhaba dostlar, merhaba kuşlar böcekler, merhaba çaktırmadan bu temanın entegrasyonu ile uğraştığım süre zarfınca gördüğüm ve fakat siteye eklemek nasip olmayan güzide içerikler. 5. senemizi geride bıraktığımız şu günlerde kabuk değiştirip yolumuza taze kanla devam ediyor olmanın sevincini yaşıyoruz. Evet yeni temamızla birlikte yeni bir vizyon ile ilerleyeceğiz. Site yine bildiğiniz, sevdiğiniz samimi çizgisini koruyacak, Egonomik olacak yani. Bunun yanında ilgi alanı genişleyecek, farklı seslere daha fazla yer verecek. Çok seslilik bir yerde artık zorunluluk haline geldiği için böyle bir karara vardık diyebilirim.

Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir derler, ayrıca zor kabullenilen bir şey olduğunu da biliyoruz. Alışkanlıklarıdan bir anda vazgeçmek kolay iş değil neticede. Ama umuyorum ki bu olay ilerleyen zamanlarda hepimiz için olumlu sonuçlar doğuracak.

Gelecek planları arasında öncelikle logoyu adam akıllı bir hale büründürmek var. Coni Bravo amcamız, Cüneyt Abi’mizin ardından 5 senelik görevini tamamladı ve emekliye ayrıldı. Sitenin, en azından görünüm olarak daha ciddi bir havaya bürünmesi adına bu gerekliydi. Şu anda ise görüldüğü yerde “Aha Egonomik” denilecek bir simge, logo, maskot üzerinde çalışıyoruz, yani sitenin tepesinde gördüğünüz kahve fincanlı logoyu ve faviconu geçici bir süre için kullanacağız. Bunun yanında tema da son halini almış değil, bir an önce yayına almak için biraz acele ettik ve fakat sistem üzerinde geliştirmeye devam edecek, kısmetse kervanı yine yolda düzeceğiz.

Bu yeniliğin cümlemiz için hayırlı olmasını diliyor, olumlu, olumsuz her türlü görüş, önerilerinizi ve ayrıca karşılaşabileceğiniz olası hatalarla ilgili geri bildirimlerinizi heyecanla bekliyorum.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

48 Yorum

 1. Tahsin dedi ki:

  Hayırlısı olsun abi. Ben sevdim valla :) Vibranttan sonra bi korkma gelmişti bana samimiyet açısından da ön yargı gereksizmiş :) Her daim takipçinim :)

 2. Ramazan dedi ki:

  Yeni Türkiye’ye Yeni Egonomik yakışırdı zaten :) Hayırlı olsun…

 3. Ahmet dedi ki:

  Daha derli toplu olmuş önceki baya yayvan duruyordu. Hayırlı olsun.

 4. Fatih Özdemir dedi ki:

  Hayırlı olsun Caner :) Böyle daha temiz olmuş.

 5. Uğur Akyürek dedi ki:

  Hayırlı olsun caner bu değişim güzel olmuş seninde dikkatini çekmiştir heralde ama ben genede söyleyeyim yukarıdaki menüde türkçe karakter sorunu var İ Ş ‘lerde font değişiyor.

  • Caner Öncel dedi ki:

   Teşekkürler Uğur. Fontlar benim bilgisayarımda yüklü olduğu için dikkatimi çekmemişti, söylediğin iyi oldu. Şimdi onu düzelttim, CloudFlare cache güncellenmesinden sonra düzgün biçimde görüntülenecektir.

 6. Atakan dedi ki:

  Hayırlı ve uğurlu olsun abi, güzel olmuş.

 7. ümit dedi ki:

  Hayırlı osssuunn kurdele kesecekmiyiz =) güzel olmuşşş

 8. Kadir dedi ki:

  Burada bile siyaset yapanlar var hey yarabbim. Hayırlı olsun yeni teman.

 9. mehmet dedi ki:

  Geceden beri merak ediyordum acaba ne olacak diye . Bayagı yakışmış yeni tema Hayırlı olsun Caner abi, İstanbul Skyline , coni bravo ve cüneyt abi yok ama olsun, Daha detaylı bir tema olmuş.

 10. Durmuş Kavcıoğlu dedi ki:

  Hayırlı Olsun Abi :D :D sevdim temayı gerçekten :) :D ama smileyleri değiştirme vakti gelmiş şuraya bir göz at istersen , wp nin şuan ki emojen leri artık sıkıcı geliyor :D

  Makale : http://durmuskavcioglu.com/wordpress-emojenleri.html :)

 11. Hakan Bulut dedi ki:

  Hayırlı uğurlu olsun canercim :)

 12. Furkan Özden dedi ki:

  Yer gök inlesin bu sesi dinlesin hep seninleyiz Caner hocaaaaaa!

 13. Usluer dedi ki:

  Öncekine göre bu çok daha iyi olmuş abi. Yalnız tek bir maruzatım olacak. Slider mouse tekerleği ile kontrol ediliyor. Ben sayfayı aşağıya indirmek istiyorum mouse imleci sliderin üstüne gelince otomatik sliderı kontrol etmeye başlıyor. Haliyle sayfa da aşağı inmiyor. Buna bir çözüm bulsan iyi olur bence.

  • Caner Öncel dedi ki:

   Teşekkür ederim İsmail. Evet sliderın o hareketi benim de gözüme takılmıştı, kaldırdım şimdi. Sırayla diğer arkadaşların önerilerine de bakıyorum :)

 14. Hakkı Gürkan Tüçel dedi ki:

  Çok iyi olmuş bu tema. Sadece ana sayfa dar her şey birbirine sıkıştırılmış gibi geldi. Gözümüzün alışmadığından herhal. Hayırlı olsun :)

 15. Mustafa dedi ki:

  Caner, yaklaşık 9 aydır bu temayı kullanıyorum editlemeler de yaptım fakat ben çokta memnun değilim hiç yok denecek kadar az güncelleme yapıldı ve tema için destek neredeyse sıfır. Yönetim kısmıda çok basit özellikleri çok az şahsen biraz daha takılıp değiştirmeyi düşünüyorum.

  • Caner Öncel dedi ki:

   Valla Mustafa ben bu temaya baya bir araştırmadan sonra karar verdim. İşin aslı maksadım egonomik’in alışılan çizgisini bozmadan daha kompakt bir yapıya geçmekti, görsel itibariyle de hoşuma gittiği için bunu tercih ettim. v2 gibi bir şey oldu yani. Admin özelliklerinin az olması benim için daha iyi çünkü düzenlemeleri panelden değil, kendim manuel olarak yapmayı daha çok seviyorum. Önceki Gossip teması ikide bir güncelleniyordu ben de buna sinir oluyordum :)

   Bunu da geliştirmeye devam edeceğim. Bakalım hayırlısı olsun diyelim.

 16. ibrahim dedi ki:

  Süper olmuş valla abi :D Her şey çok detaylı.

 17. ahmettatar dedi ki:

  Ben de çok beğendim Caner hayırlı olsun.. Alt kısım çok şık , popüler kategori başlıklarının olduğu sağdaki rengarenk linklerde çok tatlı olmuş..

 18. ahmettatar dedi ki:

  Logonun altındaki mavi renkli kısımdaki linkler sayfayı daraltınca açılır menüye dönüşüyor Caner onu nasıl yaptın bir ara anlatsana çok kullanışlı..

  • Caner Öncel dedi ki:

   O responsive tasarımın, daha doğrusu CSS media queiries özelliğinin bir nimeti Ahmet. Bu sayede her çözünürlük için farklı CSS kodları uygulayabiliyorsun. Bir nesneyi gösterip diğerini gizleyebiliyor veya boyutlarını değiştirebiliyorsun.

   Şurda Fatih Hayrioğlu hocamız detaylı biçimde anlatmış:
   http://fatihhayrioglu.com/css-3-medya-sorgulari/

   • ahmettatar dedi ki:

    Caner dediğin yazıyı ben uzun zaman önce okumuştum zaten bende responsive tasarım için kullanıyorum css nin media özelliğini ama yaptığın şeyin nasıl yapılacağını anlayabilmiş değilim yani istenilen ölçülere geldiğinde kendi kendine mi açılır menüye dönüşüyor yoksa sen bunun için ayrı bir kod yazıyormusun..?

    • ahmettatar dedi ki:

     Caner ben dediğimi anlatamadım ama bunu anlamazsam akşam uyku girmez gözüme sen bunu hangi css sayfanda hallettiğini söyle de ben bir inceleyeyim şunu css dosyalarına bakıyorum ama bir sürü css dosyası var ya sonlarında da style.css?ver=4.0 falan yazıyor onlar ne demekse..:) Sanırım style.css nin içinde ama bulamadım..:)

     • Caner Öncel dedi ki:

      Hehe tamam Ahmet, elektrikler kesik 1 saattir, gelsin anlatacam söz :)

     • Mehmet Demiray dedi ki:

      ahmettatar css’de max-width tekiniği var. Çok da kullanışlı. İstenilen genişliğin altına düşüldüğünde tasarımı komple bile değiştirebilirsin. Bunu biraz araştır. Ayrıca istediğin navigasyon menünün hazırı var buradan bakabilirsin.
      http://slicknav.com/

     • ahmettatar dedi ki:

      Mehmet media sorgusu kullanıyorum biliyorum nasıl yapıldığını ama css nin içinde açılır liste nasıl kullanılıyor onu bilmiyorum işte ha en doğru soru şekli bu oldu galiba..:))

     • ahmettatar dedi ki:

      Sağol Mehmet bak verdiğin link işime yaradı işte sen de geç bakalım Caner dalganı sana soracağım ben..:))

   • ahmettatar dedi ki:

    Yok Caner ben bunu anlamadım vallaha kafam durdu hayır nasıl soracağımıda bilmiyorum ki bocalayıp duruyorum , gördüğüm şey çok ilginç geldi bana ama anlatamıyorum işte.. Bakıyorum bakıyorum css sayfalarına içinden çıkamıyorum ya yok efendim inner wraplar yok efendim children menu itemler yok efendim menuitem544554 bunlar ne ya 50 tane css sayfası olurmu 1 tane neyine yetmiyor ki neyse neyse vazgeçtim öldüreceğim merakımı ben Mehmetin verdiği linktekiyle yetineyim şimdilik o işimi görür.. Ama soramadım doğru soruyu sinirimden öleceğim burda bir görsen halimi..:))

    • Caner Öncel dedi ki:

     Abi olay basit aslında bak şimdi, iki tane div’in olduğunu düşün. Birinin içinde select öğesi var, diğerinde normal text linkler. CSS media ile diyorsun ki eğer ekran şu şu ölçüdeyse selectli div’i göster, değilse normal text linkli div’i göster. Mantık bu kadar yani atla deve değil :)

     Ayrıca gerçekten elektrikler kesilmişti burda, sonra da sağolsun Mehmet olayın membağını verince izah etmeye gerek yok diye düşündüm.

     • ahmettatar dedi ki:

      İşte ben o selectli divi biz yazmadan kendisi mi oluşturuyor diye merak etmiştim yani yeni akıllı bir özellik falan mı eklendi acaba diye merak etmiştim ama değilmiş kendin manuel hazırlıyormuşsun selectli divi de.. Sağol Caner vallaha yatıştım yemin ederim uyuyamazdım biliyormusun böyle aklıma takılı kalsaydı..:))

 19. mahmut dedi ki:

  abi arşiv kısmındaki en son 10 yazı bölümündeki yazılara tıklıyorum ve sayfa bulunamadı hatası alıyorum.

 20. çiğdem dedi ki:

  Benim de gözüme çok şık geldi. Yillardir takip ediyorum benimle birlikte büyüdü egonomik :)

 21. Mücahit Kumser dedi ki:

  Tasarım hoş olmuş ama bizim sizden beklediğimiz halen Papirüs :) Keşke o sistem üzerine yeni imajı verseydiniz

 22. Uğur dedi ki:

  Allah utandırmasın, hayırlı olsun.

 23. Burak dedi ki:

  Hayırlı olsun Caner abi, ciddiyim efsane ötesi olmuş. Allah uzunca bir süre kazasız, belasız kullanmayı nasip etsin. :)

 24. Caner Öncel dedi ki:

  Her birinize ayrı ayrı içtenlikle teşekkür ederim arkadaşlar. Hep birlikte nice güzellikleri paylaşmaya devam edeceğiz İnşallah :)

 25. Ali dedi ki:

  Yeni egonomik ne kadar mükemmel olmuş. kısmanmadım değil hani :)

 26. Furkan dedi ki:

  Son iki güncellemede de nedense tasarım olarak eski samimiyetini kayıp etti gibi içerik olarak demiyorum içerik güzel hala ama yani Caner’in bloğu olarak biliyoruz ama egonomik teknoloji bloğu oluyor yani hangisi olacak karar vermek daha güzel olmazmı acaba yoksa hep bu tarz da devam mı :D

  • Caner Öncel dedi ki:

   Güzel görüşlerin için teşekkür ederim Furkan.

   Şimdi evet kişisellik olayı iyi hoş ancak bir yandan da zamanı yakalamak, çağa ayak uydurmak diye bir şey var :) Artık herkes sosyal medyada kendi filminin kahramanı. İnsanlar, daha doğrusu çoğunluk başkalarının hikayelerini dinlemektense kendi hikayelerini yazmak istiyorlar.

   Ben teknoloji blogu değil de, ilgi alanlarını ve yapısını korumaya devam eden, aynı anda yenilikçi bir Egonomik’i devam ettirmeyi düşünüyorum. Hayırlısı olur İnşallah.

 27. Cansın dedi ki:

  Hiç samimi olmamış caner.

  • Caner Öncel dedi ki:

   Deme öyle deme :)

   • Cansın dedi ki:

    Dedim bile kuzum.Bir sitede sevmediğim şeylerden biride anasayfada kaybolmak ve ben burada yolunu kaybetmiş kutup ayısı gibi hissettim kendimi. Ben bir önceki temana geri dönmeni isterim cüneyt abiyle coni bravonun prim gün sayısı 3600 zü geçmedi daha , ama sen bilirsin bana hayırlı olsun demek düşer :)

 28. Fatih dedi ki:

  Hayırlı olsun Caner. Egonomik her haliyle güzeldir. Egonomik candır ;)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir