Yeni hızlı trenlerimizin rengini belirlemek için halk oylamasına katılın

TCDD, Ankara – İstanbul hattında hizmete girecek olan YHT’lerin (Yüksek Hızlı Tren) rengini belirlemek için internet üzerinden halk oylaması başlatmış. Buna göre önceden belirlenen 8 tasarımdan en çok oyu alan yeni trenlerimize uygulanacakmış. Halkın kullanacağı hizmetlerde halkın fikrinin sorulması inceliğinin gösterilmesinden her zaman hoşlanmışımdır, bu uygulamanın diğer kurumlarımıza da örnek teşkil etmesini diliyorum.

TCDD’nin konu ile ilgili açıklaması:

Değerli ziyaretçimiz;

Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Demiryolu Hattı’nın işletmeye açılmasında geri sayım başladı. TCDD olarak Ankara-İstanbul YHT hattında işleyecek YHT setlerinin renginin vatandaşlarımız tarafından belirlenmesini önemsiyoruz. Bu nedenle size sunduğumuz 8 adet YHT renk modelinden birisini tercih ederek Ankara-İstanbul YHT Hattında işletmeye alınacak setlerde kullanılacak YHT renk modelini seçmemize yardımcı olmanızı bekliyoruz.

Katıldığınız için teşekkür ediyoruz.

Oylamaya Katılmak İçin Tıklayın

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

8 Yorum

 1. aorhan dedi ki:

  Caner hangisini seçtin :D

 2. fatih dedi ki:

  mavi candır :)

 3. Bilgehan dedi ki:

  Tasarımlar fena değil ama çok daha güzelleri tasarlanabilirdi.

 4. Hakan Bulut dedi ki:

  şu kıp kırmızı olanı seçtim TR de hiç öyle uyuz renge sahip bişi yok, bende olsun istedim

 5. Selçuk dedi ki:

  rengi falan artık umrumda değil. Bir an önce banliyö açılmalı. Binlerce insan bundan etkileniyor. Evim tren yolunun hemen dibinde. Zaman zaman gidip bakıyorum ancak bir çalışma göremiyorum. Şu ana kadar yapılan tek şey kazmak. Sadece kazıyorlar. Ortada hiç bir şey yok. İett sefer sayısını arttırdık dedi ama değişen bir şey yok. Otobüsler tıklım tıklım. İnsanlar otobüse binebilmek için bakın yer kapıp oturabilmek için demiyorum bir birleriyle yarışıyorlar. Metro gelecek dendi, yılan hikayesine döndü. Kadıköyden binilen metrodan Kartalda inerseniz indiğiniz yer kartal değil. Kartala gitmek için tekrar minibüse binmek zorundasınız.
  metronun güzergahı hatalı.
  trafik her Allahın günü keşmekeş. yeter ki artık banliyö, metro her ne haltsa açılsın rengi falan umrumda değil. isterse mor olsun isterse pembe. ama yeter ki olsun.
  bu gün haberlerde gördüm. aylar öncesinden 29 ekimde açıyoruz dedikleri marmaray hakkında bir bilgi vermişler. 29 ekime yetişmedi vs. vs. yazmışlar. ben zaten adım gibi biliyordum 29 ekime yetişmeyeceğini.

 6. Ali dedi ki:

  Kesinlikle çok güzel bir uygulama olmuş.

 7. Özgen ŞEReMET dedi ki:

  Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nın (TCDD) alacağı 300 kilometre hıza uygun Yüksek Hızlı Tren (YHT) setlerinin rengi vatandaşlar arasındaki oylamasıyla ‘turkuaz’ olarak belirlendi.

  TCDD’nin 14-21 Eylül tarihleri arasında kurumun internet sitesinde yapılan oylama sonucu en çok oyu turkuaz renkli tren seti aldı. Bugün Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın açıkladığı yeni Yüksek Hızlı Tren setlerinde 8 seçenek arasından en yüksek oyu alan turkuaz renk modeli uygulanacak.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir