Yeni hobim: Mızıka (Harmonica) çalmaya çalışmak

hohner-traveller-harmonica
Nerden esti bilmiyorum ansızın bir mızıka merakı sardı beni. Öyle durup dururken “Mızıka çalmak istiyorum” dedim ve gittim kendime Hohner marka bir mızıka aldım. Genlerle alakalı bir şey olsa gerek, malum biz Çeçenlerde hemen her evde akordeon bulunur, mızıka da onun küçük amcaoğlu gibi bir şey neticede.

Yahu ot gibi yaşayıp gidiyoruz arkadaş, evde bilgisayar işte bilgisayar derken hayat benim adıma iyice monotonlaştı. Müzik mevzusuyla ilgili geçmişim ve birikimim de var fakat hep elektronik ortamda yani yine bilgisayar üzerinde çalıştım. İstiyorum ki ufak tefek de olsa bir enstrüman çalayım, Pazar günleri komşuları rahatsız edeyim de bu monotonluk azıcık da olsa kırılsın.

Gözüm öyle çok yükseklerde değil hani, bu mereti aşırı derecede iyi öttürmekten dudakları pörsümüş olan Sonny Boy Williamson kadar çalsam yeter. Hadi onun kadar olmasa bile şu amca kadar Amazing Grace çalsam yine kafi. An itibariyle ben mızıka çalmaya çalışırken şöyle görünüyorum ama azimliyim. Bir öğrensem ne güzel olur be, at üstünde gün batımına doğru yol alırım, gece olunca çölde kamp kurarım sonra ateşin başında vururum mızıkamın teline, bufalolara en yanığından yalnız kovboy türküsü dinletirim.

Mızıkam c key, kopar bizi dicey.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

7 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir