Yeni ve eğlenceli bir mobil oyun: Curious Ball

Curious Ball bölüm geçtikçe karşınıza yeni objeler çıkaran, yıldızları toplayarak çıkışa ulaşabileceğiniz fizik tabanlı eğlenceli bir platform oyunudur. Eski Nokia telefonlardaki “Bouncy Ball” oyununun günümüz teknolojilerine uyarlanmış bir versiyonudur diyebiliriz.

Oyunda dünyalar ve bu dünyaların içinde bölümler bulunmaktadır. Bazı bölümleri geçtiğinizde oyundaki yeni bölümlerde oynayabileceğiniz yeni objeler açılmaktadır. Bu objeler; Roket, Tek Yön, Açılan Platform, Ateşli Top, Canon, Hareketli Duvar, Dişli Çark, TNT gibi her biri birbirinden farklı özelliklere ve kullanımlara sahip objelerdir. Bölümleri geçtikçe ve yeni objeleri açtıkça oyun daha da zorlaşmaktadır.

Curious Ball

Curious Ball oyununda şu anda 6 dünya bulunmakta ve bu dünyalarda 20-30 arası bölüm bulunmaktadır. Geliştirici tarafından belli zamanlarda yeni dünyalar eklenmektedir.

Oyunda kendi haritanızı oluşturabilirsiniz.

Oyunda “Online” bölümü bulunmaktadır. Bu bölümden diğer oyuncuların oluşturduğu haritaları görebilir ve oynayabilirsiniz. Bu kısımda “En son oluşturulan haritalar”, “Adminin onayladığı haritalar” ve “Haritalarım” şeklinde 3 ayrı kategori bulabilirsiniz. Ayrıca oynadığınız haritaları gizlemek ve diğer oynamadığınız haritalara kolayca ulaşmak için “Oynadığım haritaları gizle” filtresini açabilirsiniz.

“Online” bölümü içinde “Harita Oluştur” ekranına girdiğinizde burada sizi bir editör karşılar. Bu editörde oyunda kullanılabilen tüm objeleri sağ tarafta, ayarlamaları da sol tarafta bulabilirsiniz.

Curious Ball

Haritanızı oluşturduktan sonra 1 kez oynayıp çıkışa ulaştıktan sonra haritanızı Upload edebilirisiniz. Haritanızı diğer oyuncuların ve sizin oynayabileceğiniz şekilde yükledikten sonra bu haritayı “Haritalarım” bölümünde listeleyebilir ve kaç kişinin oynadığını görebilirsiniz.

Çoklu oyuncu modu ile eğlenceyi katlayın

Oyunun bir diğer özelliği ise Multiplayer Bluetooth özelliğidir. Bluetooh ile 2 telefonu bağladığınızda oyunu multiplayer modunda arkadaşlarınızla birlikte oynayabilirsiniz. Oynayacağınız bölümü oyunda tanımlı herhangi bir dünyadan seçebilirsiniz. Ayrıca “Online” kısmında diğer oyuncuların oluşturduğu haritaları veya sizin oluşturduğunuz haritayı da seçebilir ve çoklu oyuncu modunda bluetooth üzerinden oynayabilirsiniz. Ayrıca oyunda diğer oyuncular ile puan sıralamanızı görebilir ve yeni objeleri açarak Google Play XP kazanabilirsiniz.

iOS ve Android tabanlı telefonlarınızda ücretsiz olarak oynayabileceğiniz Curious Ball’ı hemen indirmek için aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz:

Curious Ball indir

Geliştirici sitesi:
https://www.giraybal.com/apps/

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir