“Yere attığınız çöpler” mottosundaki kuşlar


Şu filmi görünce gençlerimizin istedikleri zaman ne kadar büyük gerizekalılara, ne kadar beyinsiz zombilere dönüşebildiklerini bir kez daha idrak etmiş bulundum. Bir çoğunuz Facebook gibi sosyal platformlarda şahit olmuşsunuzdur, “Çöplerinizi yerlere atmayın kuşlar onları bilmem ne sanıyor” türü İnci Sözlük mamülü gibi duran geyikler dönüyor, genellikle de şu tür resimler paylaşılarak eğlenliyor.

İşte o geyiklerde bahsettikleri kuşlar bu filmdeki kuşlar. Yani kısacası gençlerimiz acıdan, ölümden, doğanın ve ekosistemin dengesini altüst edip kendi sonumuzu hazırlayışımızdan son derece ahmakça espriler üretip eğleniyorlar.

Sizleri bilmem ama ben bu ortamda yetişen gençlere dair ne yazık ki en ufak bir umut kırıntısı beslemiyorum. Fütursuzca dalga geçtikleri konuların altında ne tür tehlikeler yattığını idrak etmekten, “ya bu kuş olayı neymiş” diye araştırma eğilimi göstermekten bile son derece uzaklar, bir o kadar da vicdansızlar. Allah ıslah etsin ne diyeyim…

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

3 Yorum

  1. Hakan dedi ki:

    Caner gece gece kanser ettin beni

  2. bymfy dedi ki:

    Çok ürkünç…

  3. kralizasyon dedi ki:

    Çok haklısın Caner abi. Aslında ekosistemi alt üst ederek kendi sonumuzu getiriyoruz ama bazı gerizekalılar bunun fakında değiller!

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir