Yoldan polis çevirip evi yanan sahiplerini kurtaran kahraman köpek

Buddy isimli Alman çoban köpeği yanan evin içinde mahsur kalan ve yaralanan sahibini kurtarmak için yoldan polis çeviriyor. Baya polis arabasını peşine takıp eve götürüyor. Yemin ediyorum çok güzel hayvanlar şu köpekler, içlerinde zerre kötülük yok. Vefalı, sadık, dünya üzerindeki hiçbir canlı işkence görmeyi, zulüm görmeyi hak etmiyor ancak bana sorarsanız en çok köpekler hak etmiyor.

Dün Bünyaminle eve doğru yürürken bize doğru aynı kaldırımdan bir köpek geliyordu. Kaldırımın daraldığı bir noktaya gelince şöyle bir baktı, yolumuzu kesmedi, inip aşağıdan devam etti. Hayır centilmen olduğu için değil, tekmelenmekten, küfür yemekten korktuğu için.

İster aşırı hassas olduğumu ister gereksiz duygusallık yaptığımı düşünün dostlar ama ben o hayvanın bizden kaçmasını değil, yanımıza gelip okşanmak için başını uzatmasını veya “Ekmek mekmek yokmu hacı abiler?” diye yüzümüze bakmasını tercih ederdim. Hani derler ya bir mahalleye yerleşecekseniz önce kedilere köpeklere bakın, eğer sizden kaçmıyorlarsa orada yaşanır diye o hesap işte.

Bakmayın kendimize “sahip” dediğimize, biz insanlar doğadaki hiçbir canlının sahibi değiliz sevgili dostlar, olsa olsa ortağıyız. İnşallah bir gün hepimiz ortaklarımıza kötü davranmanın aslında kendimize kötü davranmak anlamına geldiğini idrak eder, yaşamlarımızı bu bilinçle sürdürürüz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 Yorum

  1. Hakan dedi ki:

    Video kaldırılmış…

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.