Yolsuzluk iddialarına hüngür hüngür ağlayarak cevap veren Japon politikacı

Şu siyaset ne lanet şeymiş be arkadaş ya. İnsanları böylesine madara edebilen başka bir şey daha var mıdır bilmiyorum. Videomuzun kahramanı Ryutaro Nonomura isimli Japon bir politikacı. Kurtarma sınavlarına gitmek için yazın takım elbise giymek zorunda kalmış liseli gibi göründüğüne bakmayın, kendisi 47 yaşındaymış. Şahsi amaçları için (seyahate mi gitmiş ne) devlet bütçesinden 3.000.000 Yen, yani yaklaşık 30.000 Dolar harcadığı iddiasıyla suçlanıyormuş. O da tutmuş bir basın toplantısı düzenleyerek vatandaşlardan özür dilemek istemiş. Tabi işin “Allah belamı versin ki yapmadım, yaptıysam şurdan şuraya gitmek nasip olmasın” edasıyla iki gözüm iki çeşme hönkürerek ağlama noktasına geleceğini öyle sanıyorum ki kimse tahmin etmiyormuş.

Buradan Japon Hükümetine sesleniyorum: Bırakın yazıktır yav. 30.000 Dolar mı neyse toplayalım gönderelim yeter ki şu adamın üzerine gitmeyin. Videoyu izlerken herifin burnunda her an sümük baloncuğu oluşacak diye gerim gerim gerildim yemin ediyorum. Veya gidin kendi aranızda halledin, dünya kamuoyunu bakkaldan şeker çalarken yakalanıp ağlamaya başlayan bakan imajıyla tanıştırmaya ne hakkınız var kardeşim? Yolsuzluğun bile ağırlığı olmalı bir yerde.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

6 Yorum

 1. Bünyamin Akçay dedi ki:

  Olayın iç yüzü: http://www.youtube.com/watch?v=JZbs-zK2dp4

 2. Mert dedi ki:

  çocuklar birşey çaldığında( gerçeği izinsiz aldığında ) bu kadar ağlamıyor bu adam ne ayak yahu..!! :D ekstradan neden tekrardan link alt tarafa yorumlara yazıldı ikiside aynı veya sahurda bana normal geldi kör olmaya başladım..

 3. Talip Güngör dedi ki:

  Belki de adam bizim alışık olduğumuzun dışında gerçekten haya sahibidir ve gerçekten yapmamıştır ve gerçekten zoruna gidiyordur. Belki de onların toplumunda bizde olmadığı gibi hırsızlık son derece ayıp bir suçtur…

 4. ahmettatar dedi ki:

  Ben çocukken bile bu şekilde ağlamadım.. Salya sümük hıçkıra hıçkıra ağladım ama ağlarken bağırmak nedir ya..? Bu şekilde ağlayarak almak istediği şeyi aldırtmaya çalışan çocuklar vardır ya gıcık olurum onlara karşımda bu şekilde ağladıklarında boğmak gelir içimden kimin çocuğu olursa olsun.. Geçen seneydi sanırım dükkanın önünde dikilmişim iş yok sinek avlıyorum kapının önünde.. Neyse bir ufaklık aynı bu şekilde ama cırtlak bir sesle viyak viyak ciyak ciyak bağırıp onu istiyorum onu al falan diyor annesine kulak zarım patlayacak sesin keskinliğinden bir kaç kez bağırdı sabrettim tam benim yanıma gelince tekrar bağırmak için ağzını açtı ben bir bağırdım… Laaann!!! (Bu nidayı duyan karşı sokaktaki bir çocuk bismillah diye bana bakıp bisikletten düştü üst katta battaniye çırpan kadın battaniyeyi düşürdü bir kaç küçük kız korkudan kulaklarını tıkayıp yolun ortasında dikiliverdiler yan sokaktan caddeye çıkacak arabalar aniden fren yaptı artık nasıl bir Laaannn demekti sen tahayyül et..) Sus bakayım bağırma..!!! Bir daha ağladığını göreyim kulaklarını keserim senin ha dedim sinirle.. Çocuk annesiyle ara ara geçiyor yemin ederim bir daha bağırdığını duymadım dükkanın önünden geçerken içeriye bana doğru bir bakışı var ordamı acaba o adam der gibi görmeniz lazım..:)) Kızacaksın Caner ama.. o değil de dediğim için..:)) O değil de bu japonların görgü kurallarına bayılıyorum adama baksana suyu içerken eliyle kapatıyor falan sanatçı gibi selam vermeler falan benim gözümde çok kıymetli bunların o tavırları ya elini kulağına götürüp dinlemeye çalışıyor falan farkettin mi ne güzel haller ya öyle değil mi..? Şimdi bunlara dikkat eden birileri böyle günlük yaşantısında oturup kalkarken herşeye dikkat eden birileri kaçak göçek iş yapmaz onurunu lekelememek için suyu içerken dikkat eden adam para falan çalar mı ya..? Eğer çalmış olsa o rahatlık her haline hareketine yansır bence bir kere daha soğukkanlı davranmaya çalışır daha rahat daha large davranışlar sergiler bu adam belki en fazla asıl suçlunun suç ortağıdır hatta bence masumdur..

 5. Muhammet dedi ki:

  Milyonlarca kişinin hakkını yediği söylenmiş. Bu ufak bir şey değil. Ağlamasın da ne yapsın? Ama tabi bize çok anormal geliyor.

  Onun yerine olayı araştırmak isteyen herkesi görevden alıp/sürüp, olayın üzerini kapatsaydı normal gelirdi bize tabi.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir