Youtube ve Dailymotion’dan video indirmek

dailymotion-youtube-video-downloadDailymotion ve Youtube gibi paylaşım sitelerinden online video izlemek güzel de kimi zaman belkide “gün gelecek artık büyüklerimiz interneti yekten yasaklayacaklar” korkusuyla çok sevdiğimiz bazı videoları bilgisayara indirip, arşivleyip offline iken de izlemek istiyoruz. (Şahsen ben istiyorum ama “istiyoruz” diye çoğulladım ki işin içinde yanlış bir durum varsa tek kalmayayım). Bahsi geçen video sitelerinden istediğimiz videoyu indirmek aslında çok kolay, bu iş için çeşitli programlar tasarlanmış olsada aslında herhangi bir program indirip kurmanıza gerek yok böyle bir ihtiyacın varlığını hisseden girişken webmasterlar sırf bu iş için bir site hazırlamışlar.

YENİ!: Egonomik’in Video Download bölümünü açıldı! Bilinen tüm video sitelerinden (Youtube, Metacafe, Dailymotion) video indirebilirsiniz. Şu adrese tıklayın: http://www.egonomik.com/video-indir/

KeepVid.com isimli bu siteden video indirmek oldukça kolay, Youtube veya Dailymotion sitesinden aldığımız video url’sini (örneğin “http://www.youtube.com/watch?v=3V5a8mDTW6k”) KeepVid anasayfasında bulunan kutucuğa yazıp Download diyoruz, ardından site bize video dosyasını flv veya mp4 olarak indirebilmemiz üzere iki farklı link veriyor biz de canımızın istediği versiyonu indiriyoruz. Tabiiki mp4 formatı flv’den daha kaliteli olduğundan yanında “High Quality” ibaresi yer alıyor. Fakat bu “yüksek kaliteli” tanımlaması sizi yanıltmasın çünkü video paylaşım sitelerine eklenen her videonun yüksek kaliteli olması beklenemez, ne yüklenmişse onu indirebiliriz.

KeepVid üzerinden başka video paylaşım sitelerinden (vimeo, yahoo video vs.) video indirilip indirilemediğini hiç denemediğimden bilemiyorum, siz kendiniz kurcalar bakarsınız.

KeepVid:
http://www.keepvid.com

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

3 Yorum

  1. engin uslu dedi ki:

    Hocam teşekkürler. Günümüz kullanıcılarının en büyük sorununa değinmişiniz. video indirmeyi bilmeyen çok var sonuçta.

  2. Uğur Sağlam dedi ki:

     Az kalsın siteyi illegal yapıyormuşsun :D

  3. jr_jamis dedi ki:

    dedii yöntemi denedim ama olmuo

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.