Yüksek sesle müzik dinlemek istiyorum…

ozgur-cocukYüksek sesle müzik dinlemekten oldum olası çok hoşlanırım ve hemen her sohbet platformunda vurgularım bu olayı sanki beni diğer müzikseverlerden ayırıyormuşcasına, olsun yeryüzündeki tek “yüksek sesle müzik dinlemekten hoşlanan insan” benim kime ne?!  Ne de heyecanlanmıştım JVC marka mega bass özellikli müzik setimi alırken, test etme şansım olmamıştı fakat eve getirdiğimde beni hayal kırıklığına uğratmadı. Gri gövdesi, sanki kulaklarımdan tutup içine çekecekmiş ve içeride küçük müzik seti insanlarıyla müziğin damarlarımıza enjekte oluşunu beraber kutlayacakmışız gibi duran büyük, bass delikli hoparlörleri, belediye parkında küçük çapta konser vermeye yetecek nitelikte sağlam bi setti yani. Dinledimmi? Müziği yaşayacak, kulaklarıma vuran kickler bir tarafa göğsümde içimi, kalbimi titreten titreşimleri hissedecek kadar dinledimmi? Sanırım evet ve zaten istediğim şey de buydu. 50 Cent sağolsun koca albümü boşa yapmıştı (Get Rich Or Die Tryn), bi What Up Gangsta vardı ki o albümde (intro niteliğinde) başa sarıp sarıp dinlerdim. Gece gece nerden aklıma geldi bu konu dersen, durup bi an düşündüm ve hatrı sayılacak kadar uzun süredir yüksek sesle müzik dinlemediğimi Media Markt’ta bir müzik setini kurcalarken fark ettim, o kadar zevkli bir duyguydu ki anlatamam. Bu bi yana uzun süredir toplu taşıma araçlarında sırf yol bitsin düşüncesi hariç şöyle adam akıllı zaman ayırarak müzik bile dinlemediğimi fark ettim. Çok büyük bi problemmiş gibi bahsettim değil mi? Sanırım öyle, ben küçükken özgürdüm, en az senin olduğun kadar özgürdüm. Çok fazla düşünmezdim, çok fazla endişe etmezdim, hayat basitti, her sorun dört işlemle çözülürdü kaygılarım boşaydı. Şimdi çok büyük problemlerim olduğunu söylemiyorum yanlış anlama kendimce problemlerim var herkes kadar, geçim, maddi konular, günlük problemler hepsi bu fakat sorun şu ki eskiden kendi kendime söylediğim bir felsefenin gerçeğe dönüşmesi hayli canımı sıkıyor:  “İnsanlar yaşamak için çalışmazlar; çalışmak için yaşarlar… Sen sen ol bu çarkın arasında önce kendini kaybedip sonra bulmaya çalışanlar gibi ömrünü tüketme, hayat yine senin hayatın olsun ve sen yaşayabileceğin kadar çalış, elde ettiklerinin hepsi mücevher değerinde mutlaka fakat sen yinede yaşam adı verilen ve sonunda herkesin atlamak zorunda olduğu uçuruma doğru koşarken bir zamanlar yüksek sesle müzik dinlemekten çok ama çok hoşlandığını unutma, bazen küçücük detaylardır yaşamı yaşanılır kılan, sende seni sen yapan değerlerini ve zevklerini koru ki gün gelip köşeye sıkıştığında  elinde kurtulmana yardımcı olabilecek “sana aitlikler” olsun… ”

Şimdi sebepli sebepsiz, kendimi sanki birazcık köşeye sıkışmış hissediyorum, elimdeki tek olanak laptopa bağladığım Philips marka orta seviye bir kulaklık ve Eminem – I’m Having a Relapse.mp3. Hayır müzik setimin başına birşey gelmedi, hala içeride duruyor ve çalışmamaktan tozlandı garibim ama ben artık yüksek sesle müzik dinleme olanaklarına bir şekilde artık sahip değilim. (Apartman hayatı, ince duvarlar vs.) Olsun ama, en azından kendi değerlerime hala ucundan da olsa bir kulaklık kablosuyla tutunabiliyorum ve inanıyorum, yani en önemli şey: umudum var. Bir gün bağıra bağıra eşlik edeceğim bir parçanın basslarının göğsümü titreteceğinden o kadar eminim ki…

Sende böyle yap bana kalırsa, pastırmadan hoşlanıyorsan cebindeki son parayla bir dilim pastırma al, geri dönecek paran olmasa bile bence o otobüse bin ve sevgilinin yanına git, ailenle beraber pikniğe git bilgisayar bekler, arkadaşlar bekler, kahvehane, kütüphane, internet cafe, okey salonu, atari salonu, tv, alışveriş merkezi, zaman ayırdığın ne varsa hobilerin ne olursa olsun hepsi bekler emin ol. Ailenle ve sevdiklerinle vakit geçirmekten, onlarla ilgilenmekten ve kendi değerlerini şartlar ne olursa olsun yaşatmaktan daha önemli hiçbirşey olamaz inan bana. Ne bileyim biraz reklam metinlerine felan benzedi ama aradaki fark benim senden bi beklentim yok ve samimiyim.

İyi geceler.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir